Laboratoria Przyszłości

Od września tego roku szkolnego raz w tygodniu odbywają się zajęcia z robotyki. Na zajęciach korzystamy z zestawów Lego Education SPIKE Prime, który posiadające wszystko, co potrzebne do rozpoczęcia nauki programowania lub robotyki. Nie tylko budujemy roboty, ale także je programujemy i rozwiązujemy postawione problemy. Do tej pory zbudowaliśmy i zaprogramowaliśmy Skoczka, psa Kiki, kulę curlingową, treningowego robota bazowego do nauki jazdy, robotyczną rękę, Supersprzątacza, a także kilka projektów wg własnych pomysłów.

Jadwiga Guzik

25 kwietnia 2023

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). A dzisiaj mieliśmy okazję gościć przedstawicieli projektu, którzy przedstawili nam w ciekawy sposób nowe technologie.

https://www.gov.pl/web/laboratoria

Jadwiga Guzik