Obszar 2

Zadanie z obszaru nr 2 – alternatywne formy realizacji zajęć wychowania fizycznego

Rośnij zdrowo na sportowo

W ramach trzeciej i czwartej godz. wychowania fizycznego uczniowie klas IV – VI  regularnie uczestniczą w zajęciach na basenie Zespołu Krytych Pływalni w Krośnie i obiektach sportowych MOSiR-u (lodowisko, stadion LA, Euroboisko)

Korzystanie z ww. obiektów w czasie zorganizowanych lekcji  wf  jest bezpłatny dla uczniów.

***

Zajęcia wychowania fizycznego na lodowisku MOSIR-u

18 lutego (we wtorek) uczniowie klasy III a odbyli zajęcia wychowania fizycznego na lodowisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Niektóre dzieci jeździły na swoich łyżwach, inne – na wypożyczonych. Gdy zaawansowani doskonalili technikę  jazdy, pozostali stawiali pierwsze kroki na lodowej tafli. Po 1,5 godzinnych zajęciach zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.

na_lodowisku_2014

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.716972418324216.1073741868.529226417098818&type=1

***

W dniu 28.02.2014r. na sali gimnastycznej naszej szkoły  odbyła się impreza  Rośnij zdrowo na sportowo

W rytmach muzyki dyskotekowej uczniowie klas I – III  pod wodzą nauczyciela poruszały swoim ciałem, wykonywały układy taneczne, brały udział w grach i zabawach.

Piosenki: Bałkanica, Ocean Summer, Gangnam Style, Wyginam śmiało ciało.

Konkurencje:

– przeciąganie liny

– przejście pod liną

– „gorące krzesła”

– skoki na skakance

Uczniowie wyróżniający się swoim zaangażowaniem zostali nagrodzeni balonikami, lizakami, okolicznościowymi kalendarzami.

Jerzy Prętnik

***

Uczniowie chętnie biorą udział w rajdach po  ziemi krośnieńskiej. Jesienią  uprawiali aktywną turystykę podczas imprez: Rajd „SKO z plecakiem i Bankiem PKO 2013”, VIII Rajd Śladami Jana Pawła II po Ziemi Krośnieńskiej, Rajd „Śladami Złotego liścia” 2013. Taka forma wypoczynku zawsze cieszy się wśród uczniów dużym zainteresowaniem”.

rajd1

GALERIA