AKCJA „JESTEM WIDOCZNY JESTEM BEZPIECZNY”

Dnia 7 października 2015 r klasy pierwsze na spotkaniu w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie w ramach akcji „JESTEM WIDOCZNY JESTEM BEZPIECZNY” otrzymały kolorowankę „Wychowanie Komunikacyjne” i naklejki odblaskowe, a szkoła dostała na wyposażenie kamizelki odblaskowe, węża spacerowego i odblaskową chustę mającą na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych podczas różnego rodzaju wyjść.
W spotkaniu uczestniczyli: Z-ca Prezydenta Miasta Krosna – Bronisław Baran, Przewodniczący Rady Miasta Krosna – Zbigniew Kubit, Przewodniczący Komisji Edukacji – Piotr Grudysz, a także Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Policji w Krośnie – podinspektor Piotr Furmanek, Z-ca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie – Bogusław Kolarczyk, Młodszy brygadier Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie – Piotr Szubra oraz młodszy specjalista – dyżurny Straży Miejskiej – Sławomir Lechowicz.
Policja wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego przygotowała dla dzieci konkurs nt. przepisów ruchu drogowego z nagrodami (zawieszki odblaskowe) ufundowane przez WORD.
Spotkanie podsumowało przedstawienie zrealizowane przez Teatr „Nie – Wielki” pod nazwą „Bąbel w drodze do szkoły – czyli komunikacja na wesoło”, który opowiadał o podstawowych zagrożeniach komunikacyjnych, czyhających na dzieci w drodze z domu do szkoły. Dzieci bardzo energicznie i żywiołowo brały udział w przedstawieniu, chętnie występowały na scenie, wspólnie z aktorami śpiewały piosenki, chóralnym głosem wspólnie odpowiadały na pytania.

mgr Danuta Machoń

jestem_widoczny

..: GALERIA :..