JASEŁKA

Dzisiaj w szkole było wyjątkowo. Święta tuż, tuż, dlatego świętowaliśmy także w szkole. Zaczęliśmy od wspólnej wigilii, były więc życzenia i łamanie się opłatkiem, były także tradycyjne potrawy wigilijne i śpiewnie kolęd. Było pięknie i uroczyście. Ten dzień zakończyliśmy Jasełkami w wykonaniu zespołu Dysonans, który w tym roku wystąpił wraz z nauczycielami. Były diabły i anioły, które toczyły wojnę o ludzkie dusze – ale jak zwykle – dobro zwyciężyło 🙂

mgr Beata Banaś

dsc_0378

..: GALERIA :..

Ogłoszenie

Przerwa świąteczna trwać będzie od 23 12. 2015r. do 3.01.2016r. Są to dni wolne od zajęć dydaktycznych.
Dyżur (pomijając wigilię) będzie pełnić  świetlica szkolna.

Świątecznie w klasie Ib

Jula K. i Jula S. wraz ze swoimi Mamusiami upiekły świąteczne pierniczki dla koleżanek i kolegów z klasy. Dzieci udekorowały pierniczki lukrem, polewą czekoladową i kolorową posypką według własnego pomysłu. Praca ta dostarczyła dzieciom wielu emocji.

mgr Danuta Machoń

cam066691

“WIERSZE POD CHOINKĘ”

W dniu 16.12.2015 r. odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski pod hasłem „Wiersze pod choinkę” organizowany przez Krośnieńską Bibliotekę Publiczną. Naszą szkolę reprezentowali następujący uczniowie: Aleksandra GórowskaKarol Prętnik i Maciej Stachyrak z klasy I a, Michał Filarowski i Jakub Hunia z klasy I b oraz Julita Dziki i Matylda Stachurska z klasy I c. Uczniowie Ci wyłonieni zostali w eliminacjach klasowych i szkolnych. Wszyscy oni wykazali się świetną znajomością tekstu, ładną dykcją oraz ciekawą interpretacją treści wierszy.
W bibliotece spotkało się 47 młodych recytatorów (z prawie wszystkich szkół miejskich). Konkurencja była więc spora, a nasi uczniowie wypadli znakomicie.
Aleksandra Górowska i Michał Filarowski otrzymali wyróżnienia, zaś Matylda Stachurska została laureatką I miejsca.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

mgr Beata Kucab

cam06611

Podróż do przeszłości

W dniu 16 grudnia 2015 roku uczniowie z naszej szkoły wybrali się wraz z opiekunami Panią Małgorzatą Półtorak i Panem Pawłem Gorczycą do skansenu archeologicznego „Karpacka Troja” w Trzcinicy koło Jasła. Uczestniczyli tam w warsztatach, w czasie których wcielając się w rolę Słowian z VIII w. przygotowywali lniane sakiewki, które po uszyciu znalazły zastosowanie jako pokrowce na telefony lub futerały na okulary dla babć. Następnie uczniowie oglądnęli film o historii Karpackiej Troi i badaniach wykopaliskowych prowadzonych przez archeologów na terenie tego grodziska.

mgr Paweł Gorczyca

kolaz1

..: GALERIA :..