Zbieramy żywność dla krośnieńskich zwierzaków

zbiorka_karmy_970x300_bialy

Pod hasłem “Pełna miska dla krośnieńskiego zwierzaka” rozpoczęła się w naszej szkole wyjątkowa akcja – zbiórka karmy dla zwierząt. Organizatorem akcji jest portal KrosnoCity.pl, firma AutoSzyby Servis Krosno oraz OTOZ Animals.

Dlaczego ta zbiórka jest wyjątkowa? Zima mija, ale zwierzęce dramaty rozgrywają się nadal, każdego dnia, przez cały rok. Pod opieką OTOZ Animals znajdują się umęczone psy, małe kocięta, a także jeże – pogryzione przez psy lub osierocone młode, bo dorosłe jeże bez przerwy giną pod kołami samochodów.

Psy i koty, zagłodzone, chore, bite i zaniedbane potrzebują naszej pomocy. W tej trudnej sytuacji konieczne jest zapewnienie im odpowiedniego wyżywienia.

– Potrzebujemy wysokoenergetycznej karmy dla zagłodzonych, karmiących, suk oraz dla ich maluchów, które w najważniejszym etapie swego życia często są dramatycznie niedożywione. Potrzebujemy karmy dietetycznej dla kotów po wypadkach i zastępczego mleka dla małych jeży czy kociąt. Prosimy o karmę dla staruszków – często z problemami gastrycznymi, często bez zębów, te zwierzaki nie radzą sobie z twardym jedzeniem – apelują krośnieńscy “Animalsi”.

Zbiórka na rzecz krośnieńskich zwierzaków prowadzona jest w krośnieńskich szkołach od 13 lutego i potrwa do 3 marca 2017 roku. Żywność oraz inne zebrane rzeczy zostaną przekazane do OTOZ Animals Krosno.

Dary można również przekazywać bezpośrednio do organizatorów: redakcja KrosnoCity.pl (Krosno, ul. Kościuszki 49) w Krośnie oraz firmy AutoSzyby Servis (Krosno, ul. Podkarpackiej 19).

– Za wszystkie przekazane dary serdecznie dziękujemy i liczymy na powodzenie akcji wśród uczniów naszej szkoły.

plakat_uniwersalny