Jak rośniemy – zmieniamy się!

W związku z realizacją tematów związanych z tym jak rośniemy – zmieniamy się, przynosiliśmy zdjęcia, a odgadnięcie kto na nich jest było prawdziwym wyzwaniem. Przynosiliśmy również maskotki – pamiątki z wczesnego dzieciństwa. Jak miło było posłuchać opowiastek o tych maskotkach, kocykach, …, które nie wyglądały zawsze bardzo estetycznie. Czym były bardziej zniszczone tym bliższe sercu właścicieli, a wspomnienia piękniejsze.

Odbyły się również zajęcia z lekarzem – stomatologiem panią  Eweliną Ziajor – Chołody, mamą jednej z uczennic. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele rzeczy z gabinetu stomatologicznego, zapytać, podzielić się swoimi wiadomościami i spostrzeżeniami. Nawet kleszcze dentystyczne nie były wtedy straszne! Odbyła się także  nauka prawidłowego czyszczenia zębów, używania nitki oraz test długości mycia ząbków. Bardzo dziękujemy za przeprowadzenie zajęć i łagodzenie stresu związanego z wizytą na fotelu dentystycznym.

A co robiły w tym dniu jajka na talerzu??? Nie służyły do jedzenia lecz do robienia doświadczeń, a jakich – pytajcie uczniów z klasy II a.

Beata Kucab kolaz-rosniemy

GALERIA