
Czwartek (25.06.), godz. 16.00 – Msza Św.
na zakończenie roku szkolnego
Zakończenie roku szkolnego 26.06.2026r.:
dla klas I – III – godz. 8.00
dla klas IV – VI – godz. 9.30
dla klas VII – VIII – godz. 11.00
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Eugeniusza Kolanki w Krośnie
"Szkoła nie jest przystankiem. Jest drogą, która otwiera się na coraz to nowe horyzonty" – Celestyn Freinet

Czwartek (25.06.), godz. 16.00 – Msza Św.
na zakończenie roku szkolnego
Zakończenie roku szkolnego 26.06.2026r.:
dla klas I – III – godz. 8.00
dla klas IV – VI – godz. 9.30
dla klas VII – VIII – godz. 11.00

I miejsce:
– Hanna Grochmal (SP4)
– Joanna Garbarz (SP6)
II miejsce
– Wojciech Kubal (Zespół Szkół Muzycznych)
– Milena Gonet (SP4)
III miejsce
– Aleksandra Surmacz (Zespół Szkół Muzycznych)
– Pola Niezgoda (SP4)
– Oliwier Józefczyk (SP4)
Królowa nauk – matematyka, to zmora wielu ludzi. Okazuje się jednak, że nie brakuje też takich, którzy podchodzą do zadań matematycznych z zainteresowaniem.
Uczniowie klas I – III, naszej szkoły przystąpili ponownie do konkursu matematycznego „Puchacz Piotr”.
W I etapie wzięło udział 50 tysięcy dzieci z całej Polski, na II etapie zmierzyło się ponad 4 tysiące półfinalistów. Do finału w Warszawie została zaproszona jedynie garstka młodych matematyków. Wśród nich jest dwóch chłopców z klasy 2 a: Michał Wajs (który już w ubiegłym roku szkolnym brał udział w finale i ukończył konkurs na 14 miejscu) oraz Sebastian Barsznica ( w ubiegłym roku do finału zabrakło mu bardzo niewiele).

14 czerwca Michał i Sebastian wezmą udział w wielkim finale konkursu „Puchacz Piotr” w Centrum Konferencyjnym WEST GATE w Warszawie. Wszyscy życzymy im powodzenia i świetnej zabawy, nie tylko przy rozwiązywaniu łamigłówek.
W drugim etapie znalazła się również uczennica klasy 1 b Alicja Szubra oraz uczeń klasy 3 b Mateusz Surowaniec.
Ogromnie się cieszymy widząc chęci i zaangażowanie uczniów do rozwijania swoich zdolności w różnych dziedzinach nauki, sportu i kultury. Wszystkim gratulujemy serdecznie i zachęcamy do podejmowania kolejnych wyzwań.
Dziecko ma prawo być sobą.
Ma prawo do popełniania błędów.
Ma prawo do posiadania własnego zdania.
Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.
Janusz Korczak

Międzynarodowy Dzień Dziecka – dzień ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych (1945) i obchodzony od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ; w Polsce MDD obchodzony jest 1 czerwca.
W finale VII edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego im. Ignacego Łukasiewicza zorganizowanego przez zespół Szkół Naftowo- Gazowniczych w Krośnie wzięło udział 44 uczniów. W wyrównanej rywalizacji na wysokim poziomie nasz ósmoklasista uzyskał bardzo wysoki wynik co pozwoliło zająć mu III miejsce. Gratulujemy Wiktorowi kolejnego sukcesu i życzymy dalszego odkrywania pasji do matematyki i nie tylko

To było przecież nie tak dawno
Gdy Ty znaczyłaś dla mnie świat
Ty się cieszyłaś mą zabawą
Uspokajałaś każdy płacz
Pamiętam jeszcze takie miejsca
Gdzie się o Ciebie chciałem bić
Bo byłaś dla mnie najpiękniejsza
I taką jesteś aż do dziś
Uśmiechnij się, Mamo
Twój uśmiech to wiano
Jakiego mi właśnie potrzeba
Twój uśmiech jest jasny
Jak niebo bez skazy
Lecz stokroć mi bliższy od nieba
Uśmiechnij się, Mamo
Niech będzie tak samo
Jak w czasach dziecinnie najlepszych
Twój uśmiech niech stanie nad wszelkie kochanie
Twój uśmiech niech będzie na wieczność
Waldemar Kocoń

Dzień Matki jest obchodzony prawie na całym świecie. Święto to przypomina nam, jak ważne są nasze Mamy oraz że każdej należy się moc uścisków, buziaków i milion bukietów kwiatów za jej bezwarunkową miłość.
Mama to najważniejsza osoba w życiu praktycznie każdego z nas. To ona dzielnie nosiła nas „pod sercem”, urodziła, karmiła, dbała o nas i wychowywała.
Continue reading „26 Maja przypada Dzień Mamy”„Najlepszym przygotowaniem na jutro jest zrobienie wszystkiego,
co w Twojej mocy, dzisiaj”.
H. Jackson Brown Jr.

Drodzy Ósmoklasiści! Życzymy Wam siły i wytrwałości podczas tak ważnych dla Was egzaminów! Mamy nadzieję, że wiedza, którą zdobyliście, nie tylko pomoże Wam zmierzyć się z najtrudniejszymi zadaniami, ale też przełoży się na wymarzony sukces osobisty oraz pozwoli dostać się do wybranej szkoły średniej.
Wierzymy w Was i trzymamy kciuki!
Będzie dobrze!
W Imieniu Dyrekcji i Nauczycieli
Elżbieta Misiak-Gancarz
Drużyna naszej szkoły w składzie: Piotr Marek, Olaf Haręzga, Michał Krakowiecki oraz Wiktor Niepokój zdobyła II miejsce w Turnieju Minecraft dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych.




Wydarzenie zostało zorganizowane przez Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Celem turnieju było rozwijanie umiejętności strategicznych, kreatywności oraz współpracy w zespole.
Turniej stanowił doskonałą okazję do rozwijania pasji związanych z grami komputerowymi oraz do zdrowej rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Nasza drużyna zaprezentowała wysoki poziom umiejętności i zaangażowania, co przełożyło się na osiągnięty sukces.
Serdecznie gratulujemy!