Jak koniec roku to …z kinem Helios

„Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałby żyć sto lat minus jeden dzień,
abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie.”
(Alan Alexander Milne, Kubuś Puchatek).

Źródło: https://soundcloud.com/yairalbeg/walt-disneys-intro-practice

W dniu 24 czerwca klasa 5a pod opieką swojej wychowawczyni i Pana Jerzego Prętnika wybrała się na seans filmowy pt. TOY STORY 5.To oczywiście kontynuacja przygód  Szeryfa Chudego, Kowbojki Jessie, Buzza Astrala czy Rexa i Cienkiego. Tym razem historia dotyczyła dziewczynki, która dała się zawładnąć wszechobecnemu ekranowi i elektronice. Rodzice, by nie była gorsza od innych dzieci kupują jej tablet Lilypad, a zabawki muszą udowodnić swoją wartość w erze cyfrowej. Ten obraz pokazuje jak ważna jest relacja z drugim człowiekiem, obecność prawdziwych przyjaciół, a zabawki, mimo iż jakby straciły na ważności, walczą o zdobycie uważności dzieci i wygrywają. To ważna puenta i wymowa, zwłaszcza dzisiaj, gdy zarówno dorośli jak i dzieci rezygnują z bezpośrednich kontaktów na rzecz tych wirtualnych.

To było edukacyjne i pouczające wyjście, podsumowujące naszą pracę w tym roku szkolnym.

Dobrych wakacji, pełnych wrażeń i przyjaźni dla całej 5a życzy wychowawczyni.

Elżbieta Misiak-Gancarz