Zapraszamy po odbiór zaświadczeń w piątek, 4 lipca w godz. 9.00- 10.30 w sekretariacie szkoły.
Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy dopełnić do 7 lipca do godz. 15.00.
„Nie jest sztuką zostać ojcem, sztuką jest nim być”. (Wilhelm Busch, pisarz)
Ojciec to bardzo ważna postać w życiu dziecka, chociaż przez wieki jego rola ograniczała się tylko do bycia głową rodziny, dbającą o jej byt materialny i bezpieczeństwo. Sporo upłynęło czasu, aby rola taty w życiu dziecka stała się równorzędna z tą, jaką wypełnia mama.
„Dobre towarzystwo w podróży sprawia, że droga wydaje się krótsza” Izaak Walton
W dniu 17 czerwca klasa 4a uczestniczyła w wycieczce do kopalni soli w Wieliczce. Intencją naszej wyprawy była przede wszystkim integracja zespołu klasowego, ale również zdobycie wiedzy na temat tego legendarnego miejsca oraz przyjrzenie się pracy górników sprzed wielu lat. Pod opieką Pana Piotra, naszego przewodnika mogliśmy bezpiecznie przemierzyć pod ziemią nie tylko wiele kilometrów, ale przede wszystkim dowiedzieć się, że wydobycie soli-białego złota trwało tutaj od XIV do XX wieku, że była to praca mozolna, trudna, nie tylko dla ludzi, ale też dla koni. Pocieszył nas Pan, że zwierzęta miały tu jednak bardzo dobre warunki, ciepłe stajnie i dobre jedzenie .Dzięki ogromnej wiedzy Pana przewodnika mogliśmy też dowiedzieć się, że corocznie kopalnię odwiedza 2 mln ludzi z Polski z zagranicy, że jest to miejsce niezwykłe, gdzie na każdym kroku znajdują się pomniki wielkich postaci z naszej historii, choćby pomnik Mikołaja Kopernika czy Marszałka Józefa Piłsudskiego, ale też postaci z panteonu świętych, np. posąg św. Kingi, patronki tej kopalni. Ściany i posadzka w kopalni błyszczały się od soli, przepiękne żyrandole wiszące u sufitów pomieszczeń były wykonane z najdrobniejszych elementów tego surowca. Mogliśmy też posłuchać śpiewu górników i zobaczyć narzędzia ich pracy. Usłyszeliśmy też sporo o zjawiskach chemicznych czy z dziedziny geografii. Była to jednak przede wszystkim wyprawa w przeszłość i świadectwo wielkości naszej ojczyzny.
W mojej ocenie wycieczka była bardzo udana, głęboko edukacyjna. Nasi uczniowie pełni wrażeń oraz licznych pamiątek wrócili szczęśliwie do domu.
Dziękuję bardzo za opiekę nad klasą Pani Agnieszce Fejkiel i Panu Łukaszowi Glazarowi, tacie Julii, którzy z największą atencją dbali o bezpieczeństwo uczniów.
W dniu 3 czerwca br. gościliśmy w naszej szkole grupę rekonstrukcji historycznej z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie. Opiekun grupy Pan Marek Gancarz wraz z młodzieżą przybliżyli nam w niezwykle ciekawy i barwny sposób stroje, a także zwyczaje panujące w dawnych czasach.
4 czerwca klasy 5a i 5b wraz wychowawcami i opiekunami miały okazje zapoznać się z ofertą Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz w podrzeszowskiej Jasionce. Uczniowie mogli do woli eksperymentować, testować, pytać, doświadczać i rozwijać swoje naukowe zainteresowania korzystając z blisko 200 interaktywnych eksponatów. Następnie przyszedł czas na trochę relaksu podczas wizyty w Parku Trampolin Fly Park w Rzeszowie.
Weronika Uliasz z klasy 7b zajęła wysokie 5. miejsce i tytuł finalisty w XIX edycji konkursu historycznego „Krosno i powiat krośnieński. Historia i współczesność” organizowanego przez Muzeum Podkarpackie w Krośnie. Tematem przewodnim w tym roku była historia Krosna i powiatu krośnieńskiego w czasie I wojny światowej (1914–1918). Patronat honorowy nad konkursem objął Pan Jerzy Borcz – Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego. W eliminacjach szkolnych konkursu wzięła udział rekordowa liczba 128 uczniów z 37 szkół. W finale rywalizowało 33 uczniów.