Niepodległa połączyła Społeczność „CZWÓRKI”!

🇵🇱

6 listopada uroczystą akademią rozpoczęliśmy obchody Narodowego Święta Niepodległości 💫

Tego dnia Szkoła wypełniła się biało-czerwonymi barwami, poezją, śpiewem i radością ze wspólnego świętowania wolności.
O godz. 11.11 w ramach akcji #szkoladohymnu zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Każda klasa za wspólne śpiewanie Hymnu i pieśni legionowych otrzymała pamiątkowy dyplom.

A 11 listopada śpiewajmy, biegnijmy, pomachajmy flagą. Niech ten dzień w Krośnie będzie radosny i wspólny 🇵🇱
Naprawdę warto być w tym dniu razem – z rodziną, przyjaciółmi i wszystkimi, dla których wolność i wspólnota są ważne 🇵🇱

Konkurs „Geologia w Minecraft”

Zespół Szkół Naftowo – Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie zaprasza uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych do uczestnictwa w konkursie „Geologia w Minecraft”. 

Konkurs jest II etapowy, I etap odbywa się w szkołach macierzystych, a finał konkursu zostanie przeprowadzony w dniu 6.02.2026 r. (piątek),  w ZSNG w Krośnie.

Organizatorzy serdecznie zapraszają trzyosobowe zespoły. 

Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.

W listopadowej zadumie

Dlaczego mieliby być nieobecni w naszych myślach?
Tylko dlatego, że nie możemy ich zobaczyć?

źródło: pixibay

Każdego roku przychodzi nam pożegnać kogoś bliskiego, ważnego. Tak samo odchodzą ludzie ze świata poezji, filmu, teatru, sportu czy estrady. W tym roku odeszli Stanisław Soyka, wykonawca tak potrzebnej „Tolerancji”, Stanisław Tym – niezapomniany z roli w kultowym „Misiu”, Joanna Kołaczkowska z kabaretu Hrabi, profesor Adam Strzembosz, prawnik, sędzia, autorytet czy Marian Turski, twórca 11.przykazania: ”Nie bądź obojętny”. Z wybitnych aktorów skali światowej zabraknie Roberta Redforda znanego choćby z filmu „Pożegnanie z Afryką” czy „Zaklinacz koni”. Nie zaprojektuje swoich pomysłów ikona mody, Giorgio Armani.

Continue reading „W listopadowej zadumie”

Spotkanie z Panem Komisarzem Policji

W dniu 28 października klasa 5a gościła Pana Komisarza z Policji, który przedstawił dzieciom konsekwencje wynikające z łamania ogólnie przyjętych zasad, praw. Pan zwrócił uwagę na to, czym może skończyć się kradzież batonika w supermarkecie, jazda na hulajnodze, rowerem, motocyklem po ogólnie uczęszczanej drodze bez karty rowerowej czy specjalnego prawa jazdy dla osób poniżej 18 roku życia. Podkreślał, że za lekkomyślność młodego człowieka ponoszą konsekwencje również jego rodzice, opiekunowie. Pan Policjant podkreślił także jak niebezpieczne jest hejtowanie kolegi, koleżanki w klasie i poprzez Internet, z użyciem telefonu komórkowego. Dzieci zadawały też pytania dotyczące interesujących ich zagadnień. Jedna godzina lekcyjna szybko i owocnie minęła, bo uczniowie uważnie słuchali i byli pełni zadumy. Dziękuję Pani Agnieszce Surmacz za zorganizowanie tej ważnej lekcji.

Wychowawczyni klasy 5a.

Podróżując z wierszami…

Podróżując z wierszami…– spotkania z Łukaszem Dębskim📚🧳🌐📕👦👧🗺️

W Oddziale dla Dzieci i w Filii nr 4 Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej, w czwartkowe przedpołudnie 23 października, młodzi czytelnicy spotkali się z Łukaszem Dębskim – autorem ponad 20 książek dla dzieci, m.in. „Wierszownika z podróży dookoła świata”. Pisarz zabrał dzieci w wyjątkową literacką podróż, podczas której, za pośrednictwem wierszy, odwiedziły Włochy, Francję i Stany Zjednoczone.

Continue reading „Podróżując z wierszami…”

Warsztaty Myślenia Wizualnego

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się Warsztaty Myślenia Wizualnego z Panią Ulą Lizak dla klas 4 oraz 7 i 8.
Myślenie wizualne to proces myślenia za pomocą obrazów, symboli, diagramów i innych form wizualizacji, które pomagają w organizowaniu, rozumieniu i zapamiętywaniu informacji. Jest to technika wykorzystywana w różnych dziedzinach, takich jak edukacja, biznes i życie codzienne, do rozwiązywania problemów, prezentowania pomysłów i skuteczniejszej komunikacji. Popularne techniki obejmują sketchnoting, czyli notowanie z użyciem rysunków i pisma, oraz tworzenie map myśli i diagramów. 

14 października przypada Święto Edukacji Narodowej

„Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!”

Beverly Conklin

W dniu 14 października przypada Święto Edukacji Narodowej. W tym dniu wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom pragniemy złożyć najlepsze życzenia, przede wszystkim dobrego zdrowia, sił, uśmiechu oraz spełnienia marzeń. To Święto nie byłoby pełne, gdyby nie obecność Was, Drodzy Uczniowie. Wam również życzymy przede wszystkim pasji do zdobywania wiedzy. Wiedzy, która rozwija skrzydła i niesie hen ku samospełnieniu, radości z odkrywania, służy dobru ludzkości.

Ten dzień skłania nas do refleksji nad tym, co najważniejsze – wzajemne relacje, życzliwość i wdzięczność za wspólne trwanie. Bo z upływem lat życie może stać się pełniejsze i łatwiejsze.

Elżbieta Misiak-Gancarz

Sukces naszej uczennicy w konkursie ortograficznym „EtnoDYKTANDO”

1 października w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej odbył się konkurs ortograficzny „EtnoDYKTANDO”, w którym udział wzięło blisko 120 uczestników z Krosna i powiatu krośnieńskiego. Uczestnicy zmierzyli się z niełatwymi tekstami autorstwa Edwarda Marszałka, pełnymi regionalnych nazw i odniesień do kultury Beskidu Niskiego.
Z radością informujemy, że Kinga Ćmiel, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Krośnie, zdobyła tytuł Wicemistrzyni Ortografii w kategorii uczniów klas V–VI szkół podstawowych!
Gratulujemy Kindze znakomitego wyniku, doskonałej znajomości zasad języka polskiego oraz godnego reprezentowania naszej szkoły!

Życzymy jej dalszych sukcesów i rozwijania pasji do pięknego, poprawnego pisania.

Anna Brymerska

Spotkanie z ilustratorką książek

W dniu 26 września klasa VA pod opieką swojej wychowawczyni oraz Pani Karoliny Zubik wzięła udział w spotkaniu z ilustratorką książek dla dzieci, Magdaleną Kozieł-Nowak. Pani jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, a jej pasją jest przygotowanie oprawy artystycznej książek o wymowie podróżniczej, przygodowej. Najdłużej Pani opowiadała nam o tym, ile czasu trzeba poświęcić, żeby stworzyć najprostszą ilustrację książek opartych o wyprawy Tonego Halika. Prawdziwym zbiegiem okoliczności był wygląd bohaterki książki ilustrowanej przez Panią Nowak o imieniu Pola, która wyglądała jak kopia naszej Poli Podkul. To dodało spotkaniu dodatkowej radości i zadowolenia naszej uczennicy. Jest po prostu sławna. Na koniec spotkania dzieci miały okazję przy użyciu różnych materiałów plastycznych stworzyć swoją mapę ulubionego, wymarzonego, baśniowego miejsca. Dziękujemy Bibliotece Publicznej za możliwość uczestniczenia w tych kreatywnych zajęciach. Jednocześnie pragnę podziękować raz jeszcze Pani Karolinie za dokumentowanie spotkania i opiekę nad dziećmi.

Elżbieta Misiak-Gancarz